Το πλήρες πρόγραμμα των μεταδόσεων του ΑΝΤ1 και του ΑΝΤ1+ για το Μουντιάλ 2022

Το πλήρες πρόγραμμα των μεταδόσεων του ΑΝΤ1 και του ΑΝΤ1+ για το Μουντιάλ 2022
Ακολουθήστε μας στο Google news

Από την φάση των ομίλων μέχρι τον μεγάλο τελικό της διοργάνωσης.

01 Αυγούστου 2022

Ανακοινώθηκαν από το κανάλι του Αμαρουσίου ποιες αναμετρήσεις του Μουντιάλ 2022 θα προβληθούν από την τηλεοπτική του συχνότητα, και ποιες από την νέα συνδρομητική του υπηρεσία. Στην φάση των ομίλων ο ΑΝΤ1 θα μεταδίδει τους απογευματινούς και (κυρίως) τους βραδινούς αγώνες, και το ΑΝΤ1+ τους μεσημεριανούς, ενώ από εκείνους που θα διεξαχθούν ταυτόχρονα ο ένας θα προβληθεί από την επίγεια ψηφιακή τηλεόραση και ο άλλος μέσω της streaming πλατφόρμας.

Στην φάση των «16» οι απογευματινές αναμετρήσεις θα μεταδίδονται από το ΑΝΤ1+ και οι βραδινές από τον ΑΝΤ1, και οι υπόλοιπες, από τους προημιτελικούς μέχρι τον μεγάλο τελικό θα είναι ελεύθερες. Όλοι οι αγώνες, μετά τη λήξη τους, θα είναι διαθέσιμοι on demand στο ΑΝΤ1+, μαζί με ειδικά αθλητικά προγράμματα, ντοκιμαντέρ και σειρές γύρω από το Μουντιάλ. Σύμφωνα πάντα με το πρόγραμμα, εκτός «παιχνιδιού» θα είναι το Μακεδονία TV, το οποίο μαζί με τον ΑΝΤ1 είχε μεταδώσει ορισμένους από τους αγώνες του Euro 2020. Αναλυτικά:

21 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

12.00 Σενεγάλη-Ολλανδία (ΑΝΤ1+)
15.00 Αγγλία-Ιράν (ΑΝΤ1+)
18.00 Κατάρ-Ισημερινός (ΑΝΤ1)
21.00 Η.Π.Α.-Ουαλία (ΑΝΤ1)

-------------------------

22 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

12.00 Αργεντινή-Σαουδική Αραβία (ΑΝΤ1+)
15.00 Δανία-Τυνησία (ΑΝΤ1+)
18.00 Μεξικό-Πολωνία (ΑΝΤ1+)
21.00 Γαλλία-Αυστραλία (ΑΝΤ1)

-------------------------

23 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

12.00 Μαρόκο-Κροατία (ΑΝΤ1+)
15.00 Γερμανία-Ιαπωνία (ΑΝΤ1+)
18.00 Ισπανία-Κόστα Ρίκα (ΑΝΤ1+)
21.00 Βέλγιο-Καναδάς (ΑΝΤ1)

-------------------------

24 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

12.00 Ελβετία-Καμερούν (ΑΝΤ1+)
15.00 Ουρουγουάη-Νότια Κορέα (ΑΝΤ1+)
18.00 Πορτογαλία-Γκάνα (ΑΝΤ1+)
21.00 Βραζιλία-Σερβία (ΑΝΤ1)

-------------------------

25 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

12.00 Ουαλία-Ιράν (ΑΝΤ1+)
15.00 Κατάρ-Σενεγάλη (ΑΝΤ1+)
18.00 Ολλανδία-Ισημερινός (ΑΝΤ1+)
21.00 Αγγλία-Η.Π.Α. (ΑΝΤ1)

-------------------------

26 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

12.00 Τυνησία-Αυστραλία (ΑΝΤ1+)
15.00 Πολωνία-Σαουδική Αραβία (ΑΝΤ1+)
18.00 Γαλλία-Δανία (ΑΝΤ1)
21.00 Αργεντινή-Μεξικό (ΑΝΤ1)

-------------------------

27 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

12.00 Ιαπωνία-Κόστα Ρίκα (ΑΝΤ1+)
15.00 Βέλγιο-Μαρόκο (ΑΝΤ1+)
18.00 Κροατία-Καναδάς (ΑΝΤ1)
21.00 Ισπανία-Γερμανία (ΑΝΤ1)

-------------------------

28 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

12.00 Καμερούν-Σερβία (ΑΝΤ1+)
15.00 Νότια Κορέα-Γκάνα (ΑΝΤ1+)
18.00 Βραζιλία-Ελβετία (ΑΝΤ1)
21.00 Πορτογαλία-Ουρουγουάη (ΑΝΤ1)

-------------------------

29 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

17.00 Ισημερινός-Σενεγάλη (ΑΝΤ1+)
17.00 Ολλανδία-Κατάρ (ΑΝΤ1)
21.00 Ουαλία-Κατάρ (ΑΝΤ1)
21.00 Ιράν-Η.Π.Α. (ΑΝΤ1+)

-------------------------

30 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

17.00 Αυστραλία-Δανία (ΑΝΤ1+)
17.00 Τυνησία-Γαλλία (ΑΝΤ1)
21.00 Πολωνία-Αργεντινή (ΑΝΤ1)
21.00 Σαουδική Αραβία-Μεξικό (ΑΝΤ1+)

-------------------------

1 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

17.00 Κροατία-Βέλγιο (ΑΝΤ1)
17.00 Καναδάς-Μαρόκο (ΑΝΤ1+)
21.00 Ιαπωνία-Ισπανία (ΑΝΤ1)
21.00 Κόστα Ρίκα-Γερμανία (ΑΝΤ1+)

-------------------------

2 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

17.00 Νότια Κορέα-Πορτογαλία (ΑΝΤ1+)
17.00 Γκάνα-Ουρουγουάη (ΑΝΤ1)
21.00 Σερβία-Ελβετία (ΑΝΤ1+)
21.00 Καμερούν-Βραζιλία (ΑΝΤ1)

-------------------------

3 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

17.00 1A-2B (ΑΝΤ1+)
21.00 1C-2D (ΑΝΤ1)

-------------------------

4 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

17.00 1D-2C (ΑΝΤ1+)
21.00 1B-2A (ΑΝΤ1)

-------------------------

5 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

17.00 1E-2F (ΑΝΤ1+)
21.00 1G-2H (ΑΝΤ1)

-------------------------

6 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

17.00 1F-2E (ΑΝΤ1+)
21.00 1H-2G (ΑΝΤ1)

-------------------------

9 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

17.00 QF1: W53-W54 (ΑΝΤ1)
21.00 QF2: W49-W50 (ΑΝΤ1)

-------------------------

10 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

17.00 QF3: W55-W56 (ΑΝΤ1)
21.00 QF4: W51-W52 (ΑΝΤ1)

-------------------------

14 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

21.00 SF1: W57-W58 (ΑΝΤ1)

-------------------------

15 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

21.00 SF2: W59-W60 (ΑΝΤ1)

-------------------------

17 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

17.00 Μικρός τελικός (ΑΝΤ1)

-------------------------

18 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

17.00 Τελικός (ΑΝΤ1)